Mercedes-Benz

„Pół godziny z gwiazdą”.

Podcast Mercedes-Benz Polska.
Pół godziny z gwiazdą

Nowym prowadzącym serię podcastów został Maciej Orłoś – dziennikarz, youtuber, influencer. Przez ponad 25 lat (do 2016 r.) prezenter „Teleexpressu”. Obecnie właściciel kanału na YT, autor i prowadzący program „W telegraficznym skrócie” (publikacje na kanale YT oraz fanpage’u FB). Zastąpił on wcześniejszą gospodynię audycji Dagmarę Kowalską – znaną m.in. z Chillizet.

Zapraszamy do słuchania!

#10 | Mercedes po obu stronach kamery.

Samochód w filmie od zawsze pełni ważną rolę - za kamerą pełni funkcję asystenta technicznego, a przed nią - wciela się w rolę aktora. Jego dobór wiele mówi o bohaterze, który nim jeździ, czy o sytuacji, w której się znajduje.

Pojawienie się Mercedesa na planach filmowych, stanowiło kamień milowy dla filmowców poszukujących rekwizytu, który stał się symbolem zmian, zachodzących w społeczeństwie, zarówno w kinematografii światowej, jak i na rodzimym, polskim podwórku. 

Kultowe modele marki pojawiły się w wielu hollywoodzkich produkcjach, ale także w polskiej kinematografii, gdzie Srebrna Gwiazda zagrała w setkach filmów i seriali, jednak największe emocje wzbudzała w okresie PRLu – stanowiąc symbol wyrafinowanego luksusu.

O roli samochodów w filmie, z prowadzącym Maciejem Orłosiem rozmawiają: znawczyni kina Grażyna Torbicka oraz Michał Oleszczyk - konsultant scenariuszowy i wykładowca Wydziału „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego, autor podcastu „SpoilerMaster”.

#9 | Esport to też sport.

Tematem najnowszego podkastu z cyklu Mercedes-Benz Polska pt. „Pół godziny z gwiazdą” jest sport elektroniczny, czyli e-sport. W czasach pandemii jego dynamiczny rozwój tylko przyspieszył, ale e-sportowcy i ich zmagania wciąż są mało znanym zjawiskiem. Świat sportu elektronicznego oraz aktywności Mercedes-Benz w e-sporcie przybliżą Wojciech Krzemień, mentor e-sportowy oraz specjalista od marketingu, a także Fryderyk „Veggie” Kozioł, ceniony trener League of Legends i dyrektor ds. e-sportu w Illuminar Gaming. Audycję poprowadzi nowy prowadzący – znany i lubiany dziennikarz Maciej Orłoś.

#8 | Definicja luksusu.

Każde pokolenie ma swoją definicję luksusu. Definicja ta zależy nie tylko od epoki, ale i od miejsca, w którym żyjemy – i przez długi czas kojarzyła się głównie ze statusem materialnym. Jednak ostatnie lata, a w szczególności miniony rok, całkowicie zrewolucjonizowały pojęcie luksusu. Luksus pozostaje aspiracją, pragnieniem poprawy jakości swojego życia – ale coraz częściej dotyczy przestrzeni, czasu, swobody. Filip Niedenthal i Marcin Mostafa w rozmowie z Dagmarą Kowalską zastanawiają się, w którym kierunku zmierza luksus. Na przykładzie swoich branż opowiadają też, jak jest postrzegany dzisiaj, w czasach pandemii, i co obecnie uchodzi za dobro luksusowe.

#7 | Przełomy w motoryzacji.

Samochody potrafią dziś więcej niż nam się wydaje. Tematem siódmego odcinka podcastu „Pół godziny z gwiazdą” są przełomowe technologie i innowacje, które zmieniły oblicze motoryzacji. Gośćmi Dagmary Kowalskiej są Maciej Pertyński – dziennikarz motoryzacyjny, prowadzący swój autorski kanał Pertyn Ględzi oraz Norbert Cała – dziennikarz motoryzacyjny, zajmujący się również nowymi technologiami, o których opowiada w podcaście Techlove.

#6 | Hybrydy - fakty i mity.

Czy hybrydy stanowią pomost pomiędzy motoryzacją konwencjonalną a elektryczną? W jaki sposób ich produkcja przyczynia się do dążenia w kierunku zero emisyjności? Prowadząca Dagmara Kowalska w rozmowie z dr Alicją Pawłowską z Zakładu Niskoemisyjnego Transportu przy Krajowym Ośrodku Zmian Klimatu oraz Maciejem Mazurem - dyrektorem zarządzającym w Polskim Stowarzyszeniu Paliw Alternatywnych, przedstawia fakty i obala mity dotyczące samochodów hybrydowych.

#5 | O przyszłości motoryzacji i nie tylko.

W najnowszym odcinku gospodyni programu Dagmara Kowalska rozmawia ze swoimi gośćmi – dr Ewą Łabno-Falęcka, Dyrektorką ds. Komunikacji i Relacji Zewnętrznych Mercedes-Benz Polska oraz prof. Witoldem Orłowskim, głównym doradcą ekonomicznym PwC – o szeroko rozumianej przyszłości. O skutkach pandemii koronawirusa w obliczu zmian, jakie przechodzi teraz sektor motoryzacyjny, o pogodzeniu zielonego ładu z gospodarczymi wyzwaniami, a także o tym, dlaczego warto przygotowywać strategię nawet wtedy, gdy okaże się ona bezużyteczna. Słuchacze audycji będą mieli też okazję dowiedzieć się więcej na temat roli Polski w przemyśle motoryzacyjnym, wpływu inwestycji i inwestorów tego sektora na gospodarkę naszego kraju oraz o nieoczywistych skutkach czwartej rewolucji przemysłowej.

#4 | Klasyki Mercedesa.

Historia motoryzacji zaczyna się od Mercedesa, który ze swoim ponad 120 letnim dorobkiem na stałe wpisał się w dzieje motoryzacji. „Gdyby nie dokonania przeszłości, nie byłoby teraźniejszości” – mówi Dagmara Kowalska gospodyni 4 odcinka podcastu „Pół godziny z gwiazdą”. Wraz ze swoimi gośćmi – Małgorzatą Przebindowską – prezydent Klubu Zabytkowych Mercedesów Polska oraz Romanem Dębeckim – dziennikarzem motoryzacyjnym, pasjonatem i członkiem klubu, odbywa sentymentalną podróż w czasie, podsumowując 20 lat istnienia organizacji, zrzeszającej miłośników zabytkowych Mercedesów.

#3 | Dom AMG.

Trzeci odcinek podkastu „Pół godziny z gwiazdą” jest poświęcony polskiej „świątyni AMG”, czyli gdańskiemu Mercedes-AMG Brand Center. Imponujący obiekt to jeden z największych, najbardziej ekskluzywnych salonów Mercedes-AMG na świecie – obecnie takie centra działają w Tokio, Sydney, Pekinie, Szanghaju oraz właśnie w Gdańsku, przy Alei Grunwaldzkiej 493. Klienci mogą poznać tu świat marki AMG na dwóch kondygnacjach, a wystrój salonu nawiązuje do jej wyścigowego DNA. Charakterystycznym elementem obiektu jest okno wystawowe (tzw. „oko AMG” – AMG Eye), w którym można zobaczyć najbardziej efektowne modele Mercedes-AMG.

Tym razem program ma aż trzech gości: Olga Witman właścicielka salonu zdradzi, czy Polacy chętnie kupują sportowe samochody, a Paweł Stefaniak- dyrektor handlowy i Michał Maksymiuk - menedżer marki AMG m.in. na Polskę opowiedzą, gdzie najlepiej testować możliwości maszyn Mercedes-AMG.

#2 | 20 000 km elektrykiem z Andrzejem Bargielem.

Bohaterem drugiego odcinka podkastu „Pół godziny z gwiazdą” jest Andrzej Bargiel, uznany narciarz górski i himalaista, pierwszy człowiek w historii, który zjechał na nartach z wierzchołków K2 oraz Broad Peak.

W audycji opowiada on o swoich doświadczeniach z eksploatacji pierwszego w pełni elektrycznego modelu marki produktowo-technologicznej EQ – SUV-a EQC 400. W ciągu 8 miesięcy przejechał nim aż 20 000 km, po polskich i zagranicznych drogach. Co go zachwyciło, a co wymagało przyzwyczajenia?

#1 | Elektromobilność.

Czy samochody elektryczne zastąpią tradycyjne silniki spalinowe? Czy polska infrastruktura jest do nich dostosowana? Jaki będzie Mercedes przyszłości?

O tym wszystkim dowiecie się w pierwszym odcinku podcastu Pół godziny z gwiazdą. O rozwoju elektromobilności rozmawia prowadzący Rafał Jemielita wraz ze swoimi gośćmi - Januszem Grądzkim (Engie) i Aleksandrem Rzepeckim (MBPL).